A magyar társadalom legnagyobb munkaerő tartalékát jelenleg a megváltozott munkaképességű
személyek jelentik
továbbIgyekeztünk egy csokorba gyűjteni olyan filmeket, amik fogyatékossággal és mentális és viselkedészavarral élő emberek életét mutatják be. A filmek többsége a megküzdésről, az elfogadásról szól, elsősorban az egyén szintjén, majd a családi környezetben és a munka világában.
továbbA hosszú órákat az asztalnál vagy tévé előtt ülőknek naponta több mint 30 percet kellene testedzéssel tölteniük egészségük megőrzése érdekében – erre a megállapításra jutott egy ausztrál kutatás.
továbbFejfájást, vérnyomás-emelkedést és inzulinszint-növekedést is okozhat a chipsekben, a leveskockákban, a fűszerkeverékekben és a pácolt húsokban felhasznált ízfokozók túlzott fogyasztása. A legújabb európai számítások alapján a glutaminsav és glutamát becsült bevitele több korcsoportban is kockázatos mértékű.
továbbNapi egy tojás elfogyasztása 12 százalékkal csökkentheti az agyi-érkatasztrófa kialakulásának a kockázatát - derült ki egy új tanulmányból.
továbbEgy vállalat sikeressége, fenntarthatósága szorosan összefügg azzal. hogy milyen mértékben sikerült bevonni és érzelmileg is elkötelezetté tenni alkalmazottait a cég és céljai iránt. Ennek egyik hatékony eszköze a munkavállalók bevonása a vállalat CSR és ezen belül támogatói programjaiba. A Magyar Adományozói Fórum 2011-es, a vállalati önkéntesség jellemzőit feltérképező kutatása után 4 évvel újra megkérdezte a 200 legnagyobb hazai vállalat szakembereit arról, hogy milyen szerepet tölt be a munkatársak bevonása a cégek támogatási gyakorlatában. A nemrég közzétett új felmérés eredményei szerint a cégek elsősorban a vállalati kultúra építése céljából indítják el a munkatársak részvételével megvalósított támogatási tevékenységeiket.
továbbA magyar orvosnők közel hatvan órát dolgoznak hetente, és átlagosan két és fél munkahelyen próbálnak helytállni. Egészségi állapotuk rosszabb, mint diplomás kortársaiké, gyakran szenvednek krónikus betegségben. Győrffy Zsuzsa, a Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézetének munkatársa hosszú ideje tanulmányozza a hazai orvostársadalom testi-lelki egészségét. Az Orvosnők Magyarországon című kötet szerzőjével közel másfél évtizedes kutatásának eredményeiről beszélgettek.
továbbHa valahol, hát a mobileszközök munkahelyi használatát illetően létezik generációs szakadék – derül ki egy friss régiós kutatásból. Méghozzá érdekes, hogy kis- és közepes vállalkozásoknál az „Y" generáció képviselőinek bent kell lenniük az irodában, míg a 44–54 évesek között nagyobb arányban van meg a lehetősége a rugalmas munkavégzésnek. Pedig a mobileszközök és a felhőalapú technológiák ezt kortól függetlenül lehetővé teszik.
továbbHabár kevésbé valószínű a lányok között az autizmus felbukkanása, de az autista lányok viselkedése rosszabb a fiúkénál - állítja kaliforniai kutatók tanulmánya.
továbbAusztrál tudósok egy mesterséges agysejtet állítottak elő, ami segíthet az emberi agy működésének megértésében, sőt, lemásolásában.
továbbHatékony segítség a diabétesz, IR és pajzsmirigygyulladás kezelésében. A mio-inozitol számos kedvező tulajdonságára az utóbbi időben derült fény. Folsav szedésével kombinálva, a vizsgálatok szerint a felsorolt betegségek mellett a menstruációs ciklus szabályozásában, és a termékenység növelésében is fontos szerepet játszik
továbbÚj tesztet fejlesztettek ki brit kutatók a magzati Down-szindróma szűrésére, amely az anyai vizeletben megjelenő fehérjék vizsgálatával 90% fölötti bizonyossággal jelzi a Down-szindróma előfordulását, a terhesség 8. hetétől, mindenféle kockázat nélkül.
továbbBár némelyik szklerózis multiplex ellenes szernek a hatásmechanizmusát sem ismerjük, az biztos, hogy az áruk ijesztő sebességgel nő. Az MS Mikrobiom Konzorcium szerint elképzelhető, hogy ez a betegség is a bélben kezdődik.
továbbAz ultramodern agyi implantátumok jelenthetik az agyi betegségek kezelésének jövőjét is.
továbbA depresszió nem csupán mentálisan változtat meg minket, hanem DNS-ünkön is nyomot hagy – legalábbis ezt állítják az Oxfordi Egyetem humángenetikai központjának (Wellcome Trust Centre for Human Genetics) kutatói.
tovább