Veszélyben a Dévény Anna Alapítvány és az ingyenes gyógyításHír | 2012.11.12.

Jelentősen csökkentek a Dévény Anna Alapítvány bevételei, ezzel veszélybe került a nehéz anyagi körülmények között élő családok szülési sérült gyermekeinek ingyenes gyógyítása. Az immáron 22 éve működő Alapítvány Dévény Anna világviszonylatban is egyedülállóan hatékony módszerével (DSGM) az oxigénhiány miatt agykárosodást szenvedett, koraszülött, megkésett mozgásfejlődésű, és egyéb okokból mozgásszervi problémákkal bíró csecsemőket, kisgyermekeket kezeli.

A kiemelkedően magas gyógyulási eredmények alapján az Országos Egészségügyi Pénztár (OEP) a kezelések mindössze negyedét támogatja; a fennmaradó részt az Alapítványnak kell előteremtenie. Az Alapítvány célja a Dévény Anna-féle módszer, az úgynevezett Dévény Speciális manuális technika-Gimnasztika Módszer intézményes háttérbiztosítása, a módszer fejlesztése és terjesztése. Foglalkoztatottsága pedig évről évre nő. Az idén eddig négyszáz új kezelésre szoruló gyermeket vettek fel; a gyógyulás mértéke szerint pedig a páciensek 80 százaléka gyógyul meg. Dévény Anna Alapítvány munkája nélkül ezek a gyermekek mozgássérültként élnék le hátralévő életüket.

A betegellátás zavartalan, kiemelkedő és emberséges volta mellett az Alapítvány egyik legfontosabb feladata továbbá, hogy folyamatosan biztosítsa a posztgraduális képzést, azaz a továbbképzéseket. „Szervezetünknél mindent elkövetünk azért, hogy kimagasló eredményekkel tudjuk a betegek gyógyítását végezni úgy, hogy közben mindenki megtalálja a maga önálló szellemi arculatát és a munka örömét. Munkatársainktól elvárjuk, hogy betegeinkkel és hozzátartozóikkal személyes, etikus és az emberi méltóság tiszteletben tartására épülő kapcsolatot alakítsanak ki" – mondta el Dévény Anna.

A rászoruló családok száma pedig egyre nő. Idén már száz gyermek szülei nem tudtak hozzájárulni az Alapítvány által biztosított gyógyításhoz, ami éppen azért drámai, mert a kezelés csak akkor sikeres, ha azt legkésőbb a csecsemők öthónapos koráig elkezdik.

Tovább a teljes cikkre

Forrás: KÖZELKÉP HÍRÜGYNÖKSÉG