Új módszerek fogyatékkal élők fejlesztéséreHír | 2011.08.26.

A mindennapi munkát jelentősen befolyásoló módszertani fejlesztések valósultak meg a Máltai Szeretetszolgálat győri, keszthelyi és pécsi fogyatékos személyeket ellátó nappali intézményeiben. A minőségi ugrást jelentő fejlesztéseket az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány 15 millió forintos támogatása tette lehetővé.

Új módszerek a fogyatékos személyek nappali intézményeiben

A Szeretetszolgálat három fogyatékos személyeket ellátó nappali intézményében (Győr, Keszthely, Pécs) új, minőségi módszertani fejlesztéseket sikerült végrehajtani. Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány támogatásával (FSZF/2010-10121/0010 sz. 15 002 100 Ft értékű támogatás) egy éven keresztül volt lehetőség az előírt minimális szakmai létszám felett szakképzett munkatársak foglalkoztatására. Ezen felül támogatott képzéseken új fejlesztő, integratív és pedagógia módszereket sajátíthattak el a kollégák.

Keszthelyen TSMT-tréner, a Latengi módszert alkalmazni tudó kolléga, érdekképviseleti koordinátor segíti az intézmény szakmai munkáját. Az Intézményi Támogatott Munkahelyi Gyakorlat keretén belül külső munkahelyet sikerült csökkent munkaképességű fiataloknak biztosítani. Győrben és Keszthelyen kialakításra került egy speciális terápiás szoba (Snoezelen-szoba), melynek célja, hogy biztonságos környezetben, speciális ingerek nyújtásával az érzékelő rendszert stimulálják, fejlesszék. Pécsett hosszabbított illetve rugalmas nyitva tartással segített az intézmény a családoknak. A támogatásnak köszönhetően a kollégák képzésen vehettek részt, valamint mozgás- illetve zeneterápiás eszközrendszert építettek be a fejlesztési programba.

Tovább az eredeti cikkre

Forrás: MAGYAR MÁLTAI SZERETETSZOLGÁLAT