Rúdugrásban szerzett bronzérmet egy vak lányHír | 2015.05.19.

A texasi állami középiskolás bajnokságon egy vaknak számító lány, Charlotte Brown bronzérmet szerzett rúdugrásban. A 3,58 métert teljesítő lány a dobogóra vakvezető kutyájával állt fel.

Brown látásával születésekor még nem volt semmi baj, később azonban szürkehályogja lett. Műtétekkel javítottak az állapotán, de 11 éves kora óta fokozatosan romlik a látása. Most már szinte csak árnyakat lát.

Hetedikes volt, amikor a rúdugrást választotta, mert valami veszélyeset és izgalmasat akart csinálni. A rúdugró az előző két évben is bejutott az állami döntőbe, nyolcadik és negyedik helyeket szerzett, idén mindenképpen a dobogóra akart állni. Ez össze is jött, utolsó kísérletére átvitte a 358-at.

Az ugrásnál mindig pontosan kiméri a nekifutását, 14 lépésről indul. A matrachoz pedig egy csipogót helyez el, hogy tudja, mikor kell leszúrnia a rudat.

"Ez a történet igazából nem rólam szól, hanem egy olyanvalakiről, aki megküzd valamiért" – mondta a verseny után.