Program a megváltozott munkaképességű emberek felzárkóztatásáért ÓzdonHír | 2013.11.04.

A KÉZMŰ Nonprofit Kft. 2013-ban Ózdon 26 fogyatékossággal élő dolgozóval bővítette állományát, továbbá 44 dolgozójának nyújtott versenyképességet növelő szakmai képzéseket. Ez csak egy azon telephelyek közül, ahol a KÉZMŰ megváltozott munkaképességű dolgozók versenyképességét növelő programját folytatja. A képzések a Rehabilitáció – Érték – Változás kiemelt TÁMOP program keretében zajlanak, az Új Széchenyi Terv 5 mrd Ft-os támogatásából.

Magyarország legnagyobb állami tulajdonú könnyűipari vállalata, a KÉZMŰ Nonprofit Kft. ózdi telephelyén idén 26 megváltozott munkaképességű dolgozóval bővítette állományát. Így ősztől a KÉZMŰ ózdi üzemben már 64 olyan dolgozónak ad munkát, akik valamely fogyatékossággal vagy tartós egészségkárosodással élnek.

A hazánk egyik leghátrányosabb helyzetű kistérségében található telephelyen a vállalat minőségi konfekcióvarrási tevékenységet folytat, itt gyártják többek között a MÁV, valamint Belügyminisztérium Büntetés-Végrehajtás Országos Parancsnokság formaruháit kis és nagy tételekben, de a Zoób Kati által tervezett Attitude kollekciók, valamint olasz és német divatmárkák számára is készülnek itt többek között blúzok, szoknyák, estélyi ruhák, férfi kabátok.

Az állománybővítés mellett a KÉZMŰ a Rehabilitáció – Érték – Változás kiemelt TÁMOP projekt keretében tartott képzésekkel is növeli megváltozott munkaképességű dolgozói elhelyezkedési esélyeit. Összesen 44 megváltozott munkaképességű dolgozó részesül szakmai képzésben, melyen egyszerű konfekcióipari termék gyártástechnológiáját sajátíthatják el a résztvevők.

A RÉV Program 5 állami tulajdonban lévő vállalat együttműködéséből született, hogy esélyt teremtsen a megváltozott munkaképességűek számára a munkaerőpiacon. A KÉZMŰ Nonprofit Kft., a FŐKEFE Nonprofit Kft., valamint az ERFO Nonprofit Kft. alapvető és szakmai képzésekkel segíti dolgozóit, a konzorciumot vezető FSZK Nonprofit Kft., valamint a TMSZK Nonprofit Kft. pedig országos módszertani központot, illetve tudásmenedzsment portált épít, hogy a munkaadók és a munkavállalók oldaláról is segítse az esélykiegyenlítődés folyamatát.