Örömszerzés és önállóságra nevelés az esélyegyenlőségi tábor céljaHír | 2016.08.28.

Szászberek Alsón első ízben rendezték meg azt a tábor, ahol 15 értelmileg akadályozott, autista, magatartási nehézségekkel küszködő gyermek vehetett részt, akik többségében a kecskeméti Nyíri úti Speciális Iskola alsó tagozatos tanulói közül kerültek ki.


A gyerekek a Szolnok melletti településen a tanyasi világ nyugalmas, oltalmazó burkában tölthettek három napot a Kökényes Tanyán. Különféle animációs programokban vehettek részt: kézműves szakkör, sportfoglalkozások és a lovaglás is része volt a választéknak. A tábor modern-tanyasi körülményeket kínált, istálló, jurta, faházak és a haszonállatok tették teljessé az izgalmas lehetőségeket.

 A programokat és foglalkozásokat az Edutus Főiskola turizmus karának hallgatói, animáció tárgyat is tanuló, önkéntes diákjai és az intézmény egyik oktatója alakították ki. A diákok olyan tevékenységeket szerettek volna nyújtani a gyerekeknek, amelyek hosszabb ideig lekötik őket és nyugodt lelkülettel foglalják el magukat.

A főiskola idén a turizmus világnapján (szeptember 27.) a fogyatékkal élőkkel foglalkozik kiemelten, a Turizmust mindenkinek gondolat szellemében. Ennek felbuzdulásnak az eredménye ez a tábor, ahol a turizmus és a fogyatékosság kéz a kézben járva működik. Gondos Borbála, az Edutus Főiskola oktatója és a turizmus tanszék tanszékvezető-helyettese és Szűcs Viktória a Főiskola turizmust hallgató tanulója, valamint a tábor egyik vezetője közösen bonyolítják le a tábor napi programsorozatát. A két hölgynek köszönhetően kerül sor szeptemberben az Alumni találkozóra is, ahol hasonló problémákkal élő gyerekek néptánc koreográfiával és kézműves ajándékkal készülnek a vendégeknek, öregdiákoknak. További távlati célokat is pedzegettek az Edutus képviselői, többek között tervezés alatt áll egy egynapos Budapesti idegenvezetés értelmileg akadályozott gyermekek számára, amelynek fejleményéről remélhetőleg hamarosan hallhatunk.

Az Edutus Főiskola egyik fő eszménye, hogy az érettségi előtt álló, végzős, vagy a felsőoktatási tanulmányait megkezdő súlyos mozgásszervi fogyatékkal élőket, a siketeket és a vakokat sikeres pályaválasztásra készítsék fel, illetve a felsőoktatásba és a munkaerőpiacba való integrációjukat minél nagyobb számban megvalósítsák; mindez a kezdeményezés a Pályáraállító megnevezésre hallgat. 

TOVÁBB A TELJES CIKKRE

FORRÁS: BACSMEGYE.HU