Munkát adnak a hátrányos helyzetű munkavállalóknak Nyírbátor környékénSzakmai cikk | 2011.09.06.

Elhelyezkedési esélyt teremt nyolcvan hátrányos helyzetű munkavállalónak a Nyírbátor és Vonzáskörzete Többcélú Kistérségi Társulás, amely 2,7 milliárd forint értékű európai uniós támogatású fejlesztést valósít meg a környéken - jelentette be Simon Miklós, a szerveződés elnöke a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban.

A részprojekt értéke 258 millió forint, amelyből nyolcvan tartós munkanélküli jut képzéssel piacképes szakmához és hét hónapos továbbfoglalkoztatás is garantált már az érintettek számára - mondta a társulati vezető, aki a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője, Nyírbogát polgármestere is egyben.

Hozzátette: a betonelem-készítő, erdőművelő, kertész és parkgondozó szakmát tanulóknak 60 millió forintos költségből a gyakorlati oktatáshoz szükséges gépeket, illetve eszközöket is megvásárolták, amelyek egy létrejövő térségi, úgynevezett szociális szövetkezet vagyonát képezik majd a jövőben. Simon Miklós tájékoztatása szerint az érintett 80 hátrányos helyzetű embert Nyírbátor, Nyírbéltek, Nyírgyulaj, Nyírvasvári, Encsencs és Piricse tartós, sok éve munkanélküliséggel küzdő 800 álláskeresője közül választották ki.

Balla Jánosné, a nyírbátori kistérségi társulás korábbi elnöke, Nyírbátor MSZP-s polgármestere az MTI-nek elmondta: a 2,7 milliárd forint értékű fejlesztési programhoz pályázaton nyertek európai uniós és nemzeti forrást, s az érintett 20 környékbeli önkormányzatnak mindössze 5 százalékos önerőt kell biztosítani a program megvalósításához.

A fejlesztés térségi és helyi közösségi beruházásokat egyaránt tartalmaz, amelyek elsősorban a foglalkoztatást javítják majd a kisrégióban.

A Nyírbátori Ipari Parkban például 400 millió forintos költségből szeptember végére lesz kész egy 1.500 négyzetméteres inkubátorház, ahová kezdő kis- és közepes vállalkozások települhetnek be, amíg működésük meg nem erősödik saját telephely kialakításához. Az ipari parkhoz épül 150 millió forintos költségből egy kerékpárút is, amelyet várhatóan még az idén átadnak. Nyírvasváriban és Piricsén két új szociális gondozó központ építése teremtett munkahelyeket.

Folyamatban van a közösségi közlekedés fejlesztése is a kistérségben, összesen 123 autóbuszmegállót és várót újítanak fel, hogy a munkahelyekre ingázók korszerű körülmények között utazhassanak. A munkaerő-piaci képzést pedig a települési iskolák modernizálásával segítik elő, egy nyírbátori és a nyírvasvári oktatási intézményt már felújították, míg Penészleken és Nyírpilisen még tartanak a munkálatok.

Tovább az eredeti cikkre

Forrás: HR PORTÁL