Mindenki képes hasznos munkát végezniHír | 2015.03.17.

A Munkáltatók Esélyegyenlőségi Fóruma Egyesület (MEF) Magyarország első önszabályozó, munkáltatókat tömörítő, az esélyegyenlőség fontosságát hangsúlyozó szakmai és érdekvédelmi szervezete. A MEF 2010 áprilisában alakult. Célja, hogy felhívja a munkáltatók figyelmét a hátrányos helyzetű célcsoportok foglalkoztatásának fontosságára és előnyeire. Az egyesület működéséről Széll Hajnalkát, az Auchan Magyarország. Kft. személyzeti és szociális igazgatóját, a MEF elnökét kérdeztük.

- Mik a legfontosabb célkitűzései a Munkáltatók Esélyegyenlőségi Fórumának?

- A MEF legfontosabb célkitűzése, hogy a munkaadók részére szakmai támogatást nyújtson az esélyegyenlőség biztosításához. Szeretnénk elősegíteni a nemzetközi esélyegyenlőségi alapelvek magyarországi meghonosítását, összefogni a munkáltatókat, hogy együtt léphessenek fel a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok hátrányos megkülönböztetésének visszaszorításáért a foglalkoztatásban. Tevékenységeinkkel a munkáltatók közötti tapasztalatcserét tesszük lehetővé.

- Kik az egyesület tagjai?

- A MEF tagjai olyan munkáltatók, akik előremutató antidiszkriminációs foglalkoztatási gyakorlatot folytatnak, tiszteletben tartják az egyenlő bánásmód elvét, elősegítik az esélyegyenlőséget és lépéseket tesznek a hátrányos helyzetű munkavállalói csoportok foglalkoztatásának érdekében. Tagjaink név szerint: Auchan Mo. Kft., BP BSC Kft., Budapest Bank, Budapest Esély Nonprofit Kft., IBM, Jól-Lét Alapítvány, Job Kft., Magyar Posta Zrt., Magyar Telekom Nyrt., Manpower Kft., MOL Nyrt., Motiváció Alapítvány, Provident Pénzügyi Zrt., Salva Vita Alapítvány, Sanofi Zrt., Szerencsejáték Zrt., Tesco Globál Áruházak Zrt. Tagságunk összességében több mint százezer munkavállalót foglalkoztat.

- Milyen konkrét tevékenységeik vannak?

- A MEF több formában is lehetőséget nyújt tagjainak a formális és kötetlen tapasztalatcserére és jó gyakorlataik megosztására. A tagok évente egy-két nagyobb rendezvényünkön vehetnek részt, ahol interaktív előadások keretében közelítünk meg és bontunk ki egy-egy specifikus esélyegyenlőségi témát. Kéthavonta az Esélyegyenlőségi Klubon kötetlen keretek között beszélgethetnek a kapcsolattartók, és megoszthatják egymással azokat a jó gyakorlatokat, amelyeket cégeiknél működtetnek. Levelezőlistánkon közvetlenül is kapcsolatba léphetnek egymással a tagok és tapasztalatokat cserélhetnek. Munkánk során folyamatosan gyűjtjük a szakmai anyagokat, amelyek a későbbiekben is mindig hozzáférhetőek tagjaink számára. Esélyegyenlőségi kérdésekben szakmai segítséget nyújtunk. A MEF tagjainak lehetőségük van közös szakpolitikai állásfoglalásokat megfogalmazni az Egyesület égisze alatt, és azokat eljuttatni a mindenkori döntéshozók felé. A tagok ily módon véleményükkel befolyásolhatják a foglalkoztatáspolitikai elképzeléseket és azok kivitelezését.

- Mely hátrányos helyzetű munkavállalói csoporttal foglalkozik a MEF elsősorban?

Minden célcsoportot fontosnak tartunk. Vannak tagjaink, akik megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak, de van olyan cég is tagjaink sorában, ahol az adminisztrációban dolgozó kisgyermekes anyukáknak biztosítanak távmunkát és/vagy részmunkaidős lehetőséget. Mindig mindenki számít, de azért minden évben van egy-egy csoport, akikkel kiemelten is foglalkozunk. A tavalyi évben az 50 év feletti munkavállalók foglalkoztatásának kérdései voltak konferenciánk fókuszában, éves kiadványunk is ebben a témában készült. Az idén a pályakezdőkkel foglalkozunk közelebbről, októberi rendezvényünk elsősorban róluk szól majd, és éves kiadványunknak is ez a csoport a fő témája. Hangsúlyozom azonban, hogy a hétköznapi gyakorlatban mindig mindenki fontos.

Tovább az eredeti cikkre

Forrás: HR PORTAL