Magyar applikáció beszédben akadályozott embereknekHír | 2015.10.26.

Zsombori Balázs még középiskolás volt, amikor az alkalmazást fejleszteni kezdte. Mára több mint 1000 magyar családnak segített vele, munkáját gyógypedagógusok is elismerik.

Névjegy

Zsombori Balázs találmánya, a PictoVerb táblagépekre és okostelefonokra fejlesztett alkalmazás, amely segítséget nyújt a beszédben korlátozott embereknek. Az applikáció könnyen felismerhető és azonnal értelmezhető rajzokat, képeket alakít át hangzó mondatokká.
Az ifjú tehetség a Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola tanulójaként kezdett dolgozni az alkalmazáson. Jelenleg BME VIK mérnökinformatikus képzésének hallgatója.

Honnan jött az ötlet?

A PictoVerb története 2013-ra nyúlik vissza. Egy kedves ismerősöm betegség következtében elvesztette beszédkészségét. Megdöbbentő volt látni, hogy semmilyen modern segédeszköz nem volt elérhető számára. Ekkor határoztam el, hogy ezen változtatni fogok.

Célomul tűztem ki, hogy olyan, széles körben hozzáférhető, könnyen kezelhető, anyanyelven szóló programot hozzak létre, mely hangot adhat minden érintettnek. Nekikezdtem egy prototípus kifejlesztésének, melyet az ismerősöm már az első hetekben sikerrel használt. Ez akkora motivációt adott számomra, hogy megalapozta a következő évek történéseit.

 Hogyan lett az ötletből kész termék?

A projekttel indultam a Magyar Innovációs Szövetség által megrendezett 22. Ifjúsági Innovációs Versenyen. Az itt kapott szakmai mentorálas nagyon sokat lendített a munkám előmenetelén. Első helyezést értem el, és vele a lehetőséget, hogy megmérettessem magam a 25. Európai Unió Fiatal Tudósok Versenyén. A nemzetközi mezőnyben, 37 ország 85 projektje közül III. helyezést értem el. Ezt követően bemutatkozhattam tudományos fórumokon Brüsszelben és Stockholmban is.

Tovább az eredeti cikkre

Forrás: TALENT.REBLOG.HU