Keresik a televíziós műsorok akadálymentesítésének lehetőségeitHír | 2013.03.21.

Az elmúlt évben 20-30 százalékkal több műsoridőt akadálymentesítettek a közmédia televízióiban.

A televíziók keresik a különböző műsorok akadálymentesítésének lehetőségeit, a legnagyobb kihívás számukra az élő viták, beszélgetések, vetélkedők feliratozása, illetve jelelése, azaz jelnyelvi tolmácsolása - derült ki az Országgyűlés ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottság fogyatékossággal élők ügyeinek albizottsága tartott keddi ülésén.

A téma azért került az albizottság napirendjére, mert egy tavaly nyári törvénymódosítással az Országgyűlés kibővítette azoknak a műsoroknak a körét, amelyeket kötelező feliratozni. A vonatkozó jogszabályok értelmében - a kötelező feliratozáson felül - az idén további 8 órában kötelező az akadálymentesítés.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) képviselői az ülésen arról adtak tájékoztatást, hogy az elmúlt és az idei évben végzett összesítéseik javuló tendenciát mutatnak a vizsgált hat médium esetében. Jó Balázs, az NMHH műsorfigyelő- és elemző főosztályának helyettes vezetője azt közölte, hogy a normakövetésben leginkább a Duna jeleskedett, míg az RTL Klub a legkevésbé. Jelezte: úgy látják, az élő műsorok akadálymentesítése okozza a legnagyobb problémát a televízióknak.

Szabó Eszter, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Új Média irodavezetője arról számolt be, hogy az elmúlt évben a közmédia televízióiban 20-30 százalékkal több műsoridőt akadálymentesítettek.

Tovább a teljes cikkre

Forrás: HIRADO.HU