Hatalmas hajrával nyert aranyat az atlétikai vébén a magyar parafutó | 2017.07.25.

Biacsi Bernadett 800 méteren lett aranyérmes Londonban, ráadásul világcsúcsot is döntött.

Biacsi Bernadett szenzációs futással, világbajnoki csúccsal nyerte a londoni világbajnokság 800 méteres síkfutását – közölte a Magyar Paralimpiai Bizottság.

A londoni Para Atlétikai Világbajnokság utolsó versenynapján Biacsi Bernadett a Queen Elizabeth Olympic Parkban, telt házas stadion előtt új világbajnoki csúccsal lett világbajnok a 800 méteres síkfutásban.

A magyar csapat így egy arany, és Biacsi Ilona (Bernadett ikertestvére) 1500 méteren nyert bronzérmével zárta a világbajnokságot, a két érmen kívül egy negyedik, két hatodik, két hetedik és egy nyolcadik hellyel büszkélkedhet a válogatott.

Biacsi Bernadett sportolói pályafutása eddigi legsikeresebb eredményét érte el a 2017-es világbajnokságon, a világbajnoki csúccsal nyert futamon kiváló stratégiával, hatalmas hajrával szerezte meg az első helyezést. A szegedi Biacsi testvéreket Antal Andor életműdíjjal kitüntetett edző készíti fel a versenyekre.