Fogyatékkal élők kezelésére oktatják az egészségügyi főiskolásokatHír | 2013.02.26.

Csaknem 7 millió forintos uniós pályázati forrásból három új oktatási program indul a szociális és egészségügyi szakmákat tanuló hallgatóknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán, Nyíregyházán.

Az elméleti és gyakorlati részből álló képzések célja a leendő szakemberek - védőnők, diplomás ápolók, szülésznők, szociális munkások, mentőtisztek és egészségügyi szervezők - felkészítése, hogy a végzés után képesek legyenek kapcsolatot teremteni a fogyatékkal élőkkel - tájékoztatta az oktatási intézmény az MTI-t.

A képzések segítségével a diákok korszerű ismereteket szerezhetnek a fogyatékos emberekkel való kapcsolattartás jellegzetességeiről, a kommunikációt segítő eszközökről, a használatukról. A képzéssel a hallgatókat arra szeretnék felkészíteni, hogy a végzés után kapcsolatot tudjanak teremteni azokkal az emberekkel is, akik megértési nehézséggel, viselkedési vagy érzékelési zavarokkal küzdenek.

A most kezdődő programban - a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés Központjával, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.-vel és a kar intézeteivel együttműködve - tizenkét kurzus keretében legalább 96-an sajátíthatják el a fogyatékkal élő emberekkel kapcsolatos ismereteket, a különleges bánásmód követelményeit.

Tovább az eredeti cikkre

Forrás: HR PORTÁL