Fiatal korban kell elkezdeni az érzékenyítéstHír | 2016.07.16.

Bors vakvezető-, Cooper és Joya mozgássérült segítő-, Risza autistasegítő-, Amper terápiás- és Kuku hangjelző kutya; ők és gazdáik a főszereplői annak a mesekönyvnek, amelynek célja a gyermekek fogyatékosság és másság iránti érzékenységének korai fejlesztése.

A gyógypedagógus-szociológus szerző, Loványi Eszter születése óta hallássérült, mindennapi életét Kuku nevű kutyája segíti. Az ő szemszögéből ismerkedhetünk meg olyan hétköznapi hősökkel, akik valamilyen fogyatékossággal élnek, jobbjukon egy négylábúval, amely tökéletes hidat képez gazdája és a társadalom között.A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című mesekönyv legfontosabb célkitűzése a vakvezető-, hallás-, mozgássérült-segítő, autistasegítő- és terápiás kutyák világának és fogyatékossággal élő gazdáik mindennapjainak bemutatása. A színes illusztrációkkal teli mesekönyv elsősorban 3-12 éves kisgyermekek részére készült, akik Kuku – a hallássérült-segítő kutyus – szemszögéből ismerhetik meg a való élet ihlette szereplőket.

„Tapasztalataink szerint ez a korosztály még nagyon nyitott, természetesnek kezeli a sokféleséget, a másságot, ezért fontos, hogy minél korábban legyen lehetőségük tapasztalatokat szerezni erről a területről. Ezáltal fejlődik empátiájuk, számukra nem lesz tabu ez a téma, ellentétben azzal, ahogyan a társadalom ezt gyakran kezeli” – mondta el a könyv szerzője.

Tovább a teljes cikkre

Forrás: CSALÁDHÁLÓ